W skład Admiral Markets wchodzą następujące firmy:

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
 • Dźwignia do:
  1:30 dla klientów detalicznych,
  1:500 dla klientów profesjonalnych
 • Ochrona FSCS
 • Ochrona przed Ujemnym Saldem
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
 • Dźwignia do:
  1:30 dla klientów detalicznych,
  1:500 dla klientów profesjonalnych
 • Ochrona Tagatisfond
 • Ochrona przed Ujemnym Saldem
KONTYNUUJ
Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.
Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.
Regulator fca efsa

Moody's pozostawia rating Polski, tylko co z tego?

Wrzesień 12, 2016 13:50

W piątek agencja Moody's nie zmieniła ratingu kredytowego Polski pozostawiając również negatywną perspektywę. Decyzja jest jak najbardziej pozytywna, choć groźba obniżenia wiarygodności kredytowej naszego kraju wciąż pozostaje, chociażby w przyszłym roku. Polski złoty jednak wpatrzony jest w rynki globalne, a tam dominuje kolor czerwony.

W czwartek Europejski Bank Centralny nie zmienił nic w swojej dotychczasowej polityce pieniężnej. Mogło to być dla części rynku nieco rozczarowujące zachowanie, gdyż spekulowano, że EBC zmieni parametry programu QE. Prawdopodobnie stanie się to na grudniowym posiedzeniu. W grudniu będą przedstawione projekcje makroekonomiczne, a podczas takich spotkań EBC zazwyczaj ogłaszał zmiany w polityce, dlatego grudzień jest typowany na ogłoszenie zmian w QE.

Dodatkowo nastroje psuje Fed, który podtrzymuje gotowość podniesienia stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Obecnie grudzień jest najbardziej realnym terminem na podwyżkę stopy funduszy federalnych. Ostatnie słabe dane z rynku pracy oraz indeksów ISM przekreśliły podwyżkę we wrześniu. Ponadto grudniowe posiedzenie odbędzie się już po wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. W piątek indeks S&P 500 spadł prawie 2,5%, a dzisiaj spadki kontynuowane są w Azji i w Europie. Mocno wykupione rynki akcji, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, mogą reagować dużymi spadkami na każdą sugestie odnośnie podwyżek stóp za oceanem.

Prawdopodobieństwo zmian stóp w Stanach Zjednoczonych

Źródło: Bloomberg

Obecnie na podstawie rynku terminowego prawdopodobieństwo podwyżek stóp procentowych w USA na grudniowym posiedzeniu wynosi 58%. Widmo wzrostu kosztu pieniądza w pierwszej gospodarce świata prawdopodobnie będzie nadal psuć nastroje na rynkach finansowych i powodować ucieczkę kapitału od ryzykownych aktywów, czyli również od polskiego złotego. Stąd nie obserwujemy dzisiaj pozytywnego oddźwięku na parach z polskim złotym w związku brakiem zmiany ratingu naszego kraju.

Bartosz Zawadzki
Dyrektor
Dział Strategii Rynkowych i Analiz


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.