W skład Admiral Markets wchodzą następujące firmy:

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
 • Dźwignia do:
  1:30 dla klientów detalicznych,
  1:500 dla klientów profesjonalnych
 • Ochrona FSCS
 • Ochrona przed Ujemnym Saldem
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
 • Dźwignia do:
  1:30 dla klientów detalicznych,
  1:500 dla klientów profesjonalnych
 • Ochrona Tagatisfond
 • Ochrona przed Ujemnym Saldem
KONTYNUUJ
Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.
Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.
Regulator fca efsa

Kolejny słaby odczyt PMI dla Wysp

Sierpień 01, 2016 16:55

Dzisiaj poznaliśmy finalny odczyt indeksów PMI dla przemysłu. Na Starym Kontynencie raczej odczyty były zgodne z prognozami, nieznacznie słabiej wypadł indeks dla Stanów Zjednoczonych, a ponownie in minus wyróżniał się odczyt dla Wielkiej Brytanii.

Finalny odczyt indeksu PMI dla przemysłu w Wielkiej Brytanii potwierdził wstępne odczyty mówiące o złych nastrojach wśród brytyjskich menedżerów. Wskaźnik jest najniżej od 2013 roku, a w środę poznamy odczyt dla usług, który prawdopodobnie spadnie jeszcze mocniej. Jednak w czwartek Bank Anglii może poprawić nastroje obniżając koszt pieniądza na Wyspach przynajmniej o 25 p.b. Niewykluczone są dalsze działania banku mające na celu stymulowanie brytyjskiej gospodarki.

Indeks PMI dla przemysłu w Wielkiej Brytanii od 2009 roku

Źródło: Bloomberg

Rynki w oczekiwaniu na Bank Anglii

Dosyć spokojny początek tygodnia za nami. EUR/USD lekko idzie w górę kontynuując ruch z piątku po bardzo słabym wstępnym odczycie annualizowanego PKB za II kwartał w Stanach Zjednoczonych. EUR/PLN cały czas znajduje się w konsolidacji pomiędzy 4,37 a 4,35. Dobry nastrój z początku sesji nie utrzymał się na rynkach akcji, być może giełdy pociągnęła za sobą taniejąca ropa. Wydaje się jednak, że rynek tego surowca jest bliżej równowagi i obecna silna korekta niedługo się zakończy. Inwestorzy obawiają się wzrost podaży w związku ze wzrostem aktywnych wież wiertniczych w Stanach Zjednoczonych. Jednak nie od razu tak musi się stać, gdyż część z nich może być odkrywkowa, a poza tym po spadku cen ropy ich liczba znowu przestanie rosnąć.

Niemniej jednak rynki czekają na posiedzenie Banku Anglii i wtedy prawdopodobnie zdecydują, gdzie pójdą dalej.

Bartosz Zawadzki
Szef Działu Analiz


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.