W skład Admiral Markets wchodzą następujące firmy:

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
 • Dźwignia do:
  1:30 dla klientów detalicznych,
  1:500 dla klientów profesjonalnych
 • Ochrona FSCS
 • Ochrona przed Ujemnym Saldem
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
 • Dźwignia do:
  1:30 dla klientów detalicznych,
  1:500 dla klientów profesjonalnych
 • Ochrona Tagatisfond
 • Ochrona przed Ujemnym Saldem
KONTYNUUJ
Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.
Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.
Regulator fca efsa

Inwestorzy mogą odetchnąć z ulgą

Wrzesień 05, 2016 13:35

Piątkowy odczyt zmiany zatrudnienia w amerykańskim sektorze pozarolniczym miał rzucić więcej światła na wrześniową podwyżkę stóp procentowych przez Rezerwę Federalną. Członkowie FED sami wskazywali na ten odczyt jako decydujący o najbliższej podwyżce kosztu pieniądzu w Stanach Zjednoczonych.

Powyższe dane zostały opublikowane w piątek o godzinie 14:30. W sierpniu przybyło 151 tysięcy nowych miejsc pracy w sektorze pozarolniczym, czyli o 29 tysięcy mniej od prognozy. Stopa bezrobocia miała spaść do poziomu 4,8%, natomiast utrzymała się na niezmienionym poziomie 4,9%. Jednak to nie koniec negatywnych wiadomości, płace godzinowe w poprzednim miesiącu rosły w tempie 0,1%, w ramach przypomnienia konsensus rynkowy zakładał odczyt na poziomie 0,2%.

Spoglądając na powyższe liczby inwestorzy mogą odetchnąć z ulgą, bowiem do wrześniowej podwyżki stóp procentowych najprawdopodobniej nie dojdzie. Rozczarowujące dane przełożyły się niemal natychmiastowo na spadek prawdopodobieństwa podwyżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną. Na podstawie kontraktów terminowych szansa na podwyżkę stóp procentowych na najbliższym posiedzeniu spadło do 32% z 42%

Prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych

Źródło: Bloomberg

Niemniej jednak inwestorzy nie spoglądają jedynie na nową ilość miejsc pracy. W zdrowej gospodarce przy tak niskiej stopie bezrobocia liczy się bardziej płaca godzinowa. Pracodawcy, żeby znaleźć nowe osoby zdolne oraz chętne do pracy, muszą zaoferować coraz wyższą płacę. Jeżeli tak się nie dzieje, to nie jest to zdrowy rynek pracy. Gdyby kolejne odczyty wzrostu płacy godzinowej rozczarowywały, to moglibyśmy pożegnać się z podwyżkami stóp procentowych na dłuższą chwilę.

Kolejnym wydarzeniem wartym uwagi była dzisiejsza konferencja prasowa władz Arabii Saudyjskiej oraz Rosji, która miała miejsce na szczycie G20 w Chinach. Początkowo, na wieść o możliwym porozumienia ws. zamrożenia poziomów wydobycia cena ropy naftowej eksplodowała w przeciągu kilku minut. Rynek szacował szanse na takie porozumienie, jednak jak zawsze do żadnego przełomu nie doszło. Na konferencji dowiedzieliśmy się, że Arabia Saudyjska będzie współpracowała z Rosją w sprawie zamrożenia produkcji, jednak taki obrót spraw był do przewidzenia. Jednakże na koniec konferencji saudyjski minister ds. ropy dodał, że obecnie nie ma potrzeby wprowadzenia ograniczeń w produkcji ropy naftowej. W krótkiej perspektywie notowania „czarnego złota" będą w większej mierze zależały od napływających informacji o możliwym porozumieniu krajów OPEC.

Mateusz Groszek
Analityk Rynków Finansowych


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.