79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym dostawcą. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 79% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Regulator CySEC efsa fca

Analiza GBP/USD – negacja z konsekwencją

Maj 09, 2019 11:52

Rynek funta jest aktualnie rynkiem wyjątkowym za sprawą wątków brexitowych. Trzeba mieć świadomość tych ryzyk, ale samo zamieszanie z opuszczeniem Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię ostatnio przycichło, a więc można pokusić się o jakieś ruchy na parach z funtem.

20190509 GBPUSDH1

Źródło: Admiral Markets MT5

Główna para tej grupy, czyli relacja funta do dolara amerykańskiego wykonała ostatnio ciekawą woltę, co skłania do budowania pewnych oczekiwań, co do ruchów ceny w najbliższym czasie. Tą woltą jest negacja ostatniej fali wzrostowej, która na wykresie została zaznaczona szarym prostokątem. Rynek po tym wyskoku zjechał w dół bez większej korekty. To sugeruje, że ewentualne odbicie dopiero taką korektą będzie.

Zatem obserwujmy zachowanie ceny w okolicy 1,3080, a może nawet 1,3130 i szukajmy w tych okolicach sygnałów powrotu podaży do głosu. Gdy takie sygnały się pojawią, rynek powinien przynajmniej zaatakować aktualnie kreślony dołek.Jest jednak i szansa na to, że ewentualna słabość sprowadzi wycenę funta w dolarach do okolicy 1,2930.

Kamil Jaros

Główny Analityk


Admiral Markets Group składa się z następujących firm:
Admiral Markets Cyprus Ltd
Nadzorowany przez Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)
KONTYNUUJ
Admiral Markets AS
Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
KONTYNUUJ
Admiral Markets UK Ltd
Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
KONTYNUUJ
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.