79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym dostawcą. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 79% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Regulator CySEC efsa fca

Analiza GBP/NZD – wzrost zatrzymany pod oporem

Marzec 14, 2019 13:22

19196

Otwieranie pozycji na parach z funtem wiąże się ostatnio z dodatkowym czynnikiem ryzyka. Dla jednych to kolejny powód do ekscytacji, a dla innych przesłanka, by przez jakiś czas tych par nie dotykać. O ile faktycznie na niskich interwałach istnieje ryzyko dynamicznego wahnięcia cen w wyniku pojawienia się istotnej informacji dotyczącej Brexitu, to już w interwałach większych wpływ takiego wydarzenia na obraz techniczny wydaje się być obecnie ograniczony.

20190314 GBPNZDH4

Źródło: Admiral Markets MT5

Na wykresie GBP/NZD zaznaczono linią czerwoną poziom oporu w okolicy 1,9600-1,9650, który w ostatnich kilku miesiącach już sprawdzał się jako skuteczna bariera dla ceny. Zatem aktualne zatrzymanie zwyżki tuż pod tym oporem jest czymś zrozumiałym. Dodajmy do tego fakt zbiegu dwóch innych linii w podobnej okolicy. Pierwszą jest dolne ograniczenie kanału wzrostowego, który ma swój początek przy grudniowym dołku. Linia ta obecnie pracuje jako opór. Oporem jest również linia górnego ograniczenia innego zakresu zmian, który oparty jest o dwa ostatnie potwierdzone dołki (potwierdzone, czyli po ich pojawieniu się rynek zdołał wyjść na nowe szczyty aktualnej tendencji).

Oba „niebieskie" opory mają nieco mniejsze znaczenie, od „czerwonego", ale skoro zbiegają się w podobnym miejscu, to podkreślają istotność tej strefy. Została ona zaznaczona szarym prostokątem. To w tych okolicach można poszukiwać oznak słabości rynku, a gdy takowe się pojawi, zagrać na spadek cen.

Kamil Jaros

Główny Analityk


Admiral Markets Group składa się z następujących firm:
Admiral Markets Cyprus Ltd
Nadzorowany przez Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)
KONTYNUUJ
Admiral Markets AS
Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
KONTYNUUJ
Admiral Markets UK Ltd
Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
KONTYNUUJ
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.