79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym dostawcą. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 79% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Regulator CySEC efsa fca

Analiza GBP/AUD – komu Brexit nie straszny

Kwiecień 04, 2019 09:44

1162

Ostatnio unikam par z funtem w związku z niepewnością dotyczącą tego, jak zakończy się wątek Brexitu. Ostateczne rozwiązanie tego problemu będzie miało potencjalnie duże znaczenie dla wyceny funta i wszelkie analizy mogą szybko zostać unieważnione tym jednym wydarzeniem. Niemniej wielu graczy mimo wszystko podejmuje się walki na parach funtowych. Spójrzmy więc na parę GBP/AUD, tak jakby tego Brexitowego czynnika nie było - czysto technicznie.

20190404 GBPAUDH1

Źródło: Admiral Markets MT5

Na wykresie widać mały ruch wzrostowy z ostatnich dni. Ma on miejsce po odbiciu od linii opartej o poprzednie lokalne minimum, a równoległej do linii trendu spadkowego. Można więc mówić o kanale. W tej chwili zmierzamy ku jego górnemu ograniczeniu. Oporem jest zatem przestrzeń pomiędzy górą linią kanału, a poziomem szczytu, na którym ta linia została oparta. Przełamanie tej bariery (oznaczonej szarym prostokątem) będzie skutkowało pozytywnym sygnałem dla tej pary.

Na razie jednak obowiązuje założenie o spadkowym charakterze tego rynku. W związku z tym, warto poszukiwać oznak słabości i próbować na nie reagować. Istotna jest tu świadomość relacji zysku do ryzyka. Stop dla krótkich pozycji należałoby postawić ponad poziomem 1,8730, a celem dla spadku jest osiągnięcie przynajmniej poziomu 1,8200.

Kamil Jaros

Główny Analityk


Admiral Markets Group składa się z następujących firm:
Admiral Markets Cyprus Ltd
Nadzorowany przez Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)
KONTYNUUJ
Admiral Markets AS
Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
KONTYNUUJ
Admiral Markets UK Ltd
Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
KONTYNUUJ
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.