Admiral Markets Group składa się z następujących firm:

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
KONTYNUUJ

Admiral Markets Cyprus Ltd

Nadzorowany przez Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)
Strona dostępna tylko w języku angielskim
KONTYNUUJ
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Regulator fca efsa

Analiza GBP/AUD – komu Brexit nie straszny

Kwiecień 04, 2019 11:44

1162

Ostatnio unikam par z funtem w związku z niepewnością dotyczącą tego, jak zakończy się wątek Brexitu. Ostateczne rozwiązanie tego problemu będzie miało potencjalnie duże znaczenie dla wyceny funta i wszelkie analizy mogą szybko zostać unieważnione tym jednym wydarzeniem. Niemniej wielu graczy mimo wszystko podejmuje się walki na parach funtowych. Spójrzmy więc na parę GBP/AUD, tak jakby tego Brexitowego czynnika nie było - czysto technicznie.

20190404 GBPAUDH1

Źródło: Admiral Markets MT5

Na wykresie widać mały ruch wzrostowy z ostatnich dni. Ma on miejsce po odbiciu od linii opartej o poprzednie lokalne minimum, a równoległej do linii trendu spadkowego. Można więc mówić o kanale. W tej chwili zmierzamy ku jego górnemu ograniczeniu. Oporem jest zatem przestrzeń pomiędzy górą linią kanału, a poziomem szczytu, na którym ta linia została oparta. Przełamanie tej bariery (oznaczonej szarym prostokątem) będzie skutkowało pozytywnym sygnałem dla tej pary.

Na razie jednak obowiązuje założenie o spadkowym charakterze tego rynku. W związku z tym, warto poszukiwać oznak słabości i próbować na nie reagować. Istotna jest tu świadomość relacji zysku do ryzyka. Stop dla krótkich pozycji należałoby postawić ponad poziomem 1,8730, a celem dla spadku jest osiągnięcie przynajmniej poziomu 1,8200.

Kamil Jaros

Główny Analityk


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 84% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.