Admiral Markets Group składa się z następujących firm:

Admiral Markets Cyprus Ltd

Nadzorowany przez Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)
Strona dostępna tylko w języku angielskim
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
KONTYNUUJ

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
KONTYNUUJ
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Regulator efsa fca

Analiza GBP/AUD – komu Brexit nie straszny

Kwiecień 04, 2019 11:44

1162

Ostatnio unikam par z funtem w związku z niepewnością dotyczącą tego, jak zakończy się wątek Brexitu. Ostateczne rozwiązanie tego problemu będzie miało potencjalnie duże znaczenie dla wyceny funta i wszelkie analizy mogą szybko zostać unieważnione tym jednym wydarzeniem. Niemniej wielu graczy mimo wszystko podejmuje się walki na parach funtowych. Spójrzmy więc na parę GBP/AUD, tak jakby tego Brexitowego czynnika nie było - czysto technicznie.

20190404 GBPAUDH1

Źródło: Admiral Markets MT5

Na wykresie widać mały ruch wzrostowy z ostatnich dni. Ma on miejsce po odbiciu od linii opartej o poprzednie lokalne minimum, a równoległej do linii trendu spadkowego. Można więc mówić o kanale. W tej chwili zmierzamy ku jego górnemu ograniczeniu. Oporem jest zatem przestrzeń pomiędzy górą linią kanału, a poziomem szczytu, na którym ta linia została oparta. Przełamanie tej bariery (oznaczonej szarym prostokątem) będzie skutkowało pozytywnym sygnałem dla tej pary.

Na razie jednak obowiązuje założenie o spadkowym charakterze tego rynku. W związku z tym, warto poszukiwać oznak słabości i próbować na nie reagować. Istotna jest tu świadomość relacji zysku do ryzyka. Stop dla krótkich pozycji należałoby postawić ponad poziomem 1,8730, a celem dla spadku jest osiągnięcie przynajmniej poziomu 1,8200.

Kamil Jaros

Główny Analityk


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.