W skład Admiral Markets wchodzą następujące firmy:

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
 • Dźwignia do:
  1:30 dla klientów detalicznych,
  1:500 dla klientów profesjonalnych
 • Ochrona FSCS
 • Ochrona przed Ujemnym Saldem
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
 • Dźwignia do:
  1:30 dla klientów detalicznych,
  1:500 dla klientów profesjonalnych
 • Ochrona Tagatisfond
 • Ochrona przed Ujemnym Saldem
KONTYNUUJ
Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.
Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.
Regulator fca efsa

Funt może mocniej pójść w górę

Lipiec 13, 2016 12:55

Oczekiwanie wobec obniżki stóp procentowych na Wyspach są bardzo duże. W poniedziałkowym sondażu opublikowanym przez Bloomberg aż 30 z 54 ekonomistów przewiduje obniżkę o 25 p.b do poziomu 025%. Z kolei rynek na podstawie kontraktów terminowych szacuje prawdopodobieństwo obniżki na ponad 80%.

Oczekiwania rynku co do obniżek stóp procentowych już na jutrzejszym posiedzeniu jest bardzo duże, a sam gubernator Banku Anglii Mark Carney sugeruje, że bardziej prawdopodobny jest sierpniowy termin. Dodatkowo funt szterling jest mocno wyprzedany, choć trzeba przyznać, że nieco odrobił ostatnie spadki. Zatem brak jakichkolwiek decyzji przy tak nastawionym rynku może spowodować mocne odbicie brytyjskiej waluty.

Kolejną walutą, która traci na wartości w oczekiwaniu na dalszą ekspansję jest jen japoński. Po wygranej rządzącej koalicji oraz premiera Shinzo Abe w Japonii oczekuje się, że kraj ten dalej będzie stymulował swoją gospodarkę poprzez ekspansję fiskalną oraz monetarną. Na informacje o wynikach wyborów jen zaczął się osłabiać, a giełda w Tokio poszła w górę.

Bardzo spokojnie jest za to na głównej parze walutowej. EUR/USD konsoliduje się w okolicach obszaru 1,11 – 1,10. Również para USD/PLN nie wykazuje bardzo dużych ruchów nie mogąc trwale przełamać poziomu 4 złoty. Jednak w obecnej sytuacji rynkowej bardziej prawdopodobne jest umocnienie amerykańskiej waluty w dalszej przyszłości. W związku z poprawą nastrojów wczoraj poniżej 4,40 spadł kurs EUR/PLN, co może sugerować dalsze umocnienie rodzimej waluty, a najbliższym poziomem wsparcia są okolice 4,37. Na większy ruch raczej szanse są niewielkie. Również para CHF/PLN powinna zachowywać się stabilnie, a kurs prawdopodobnie pozostanie powyżej okrągłego poziomu 4 złoty.

Bartosz Zawadzki
Szef Działu Analiz


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.