79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym dostawcą. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 79% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Regulator CySEC efsa fca

Analiza EUR/USD – zbudowany opór

Maj 15, 2019 10:09

Na wykresie pary EUR/USD doszło do wyznaczenia trzeciego lokalnego szczytu w okolicy poziomu 1,1260. Teoretycznie należałoby oczekiwać teraz ruchu spadkowego, ale sprawa nie jest jeszcze przesądzona.

20190515 EURUSDH1

Źródło: Admiral Markets MT5

Trzykrotna nieudana próba przełamania oporu nie wygląda dobrze, gdyż wskazuje na impotencję popytu. Cofnięcie po trzeciej próbie zdaje się to potwierdzać, a więc można obecnie zakładać, że rynek będzie się osuwać. Problem w realizacji tego scenariusza jest taki, że pod nami dość istotny poziom wsparcia w okolicy 1,1170.

Zatem wnioski niedźwiedzie powinny być tonowane. Owszem, obóz podażowy ma teraz swoją szansę, ale wcale nie jest powiedziane, że z niej skorzysta. W tym wypadku przewaga jest niewielka. Równie dobrze zaraz może dojść do kolejnej próby zmierzenia się z barierą. Innymi słowy, układ wykresu wcale jednoznacznie nie sygnalizuje powrotu do spadków. Dopiero zejście pod 1,1170 byłoby wskazówką, że jednak podaż faktycznie próbuje ponownie przejąć inicjatywę. Teraz jest to równowaga ze wskazaniem na niedźwiedzi.

Kamil Jaros

Główny Analityk


Admiral Markets Group składa się z następujących firm:
Admiral Markets Cyprus Ltd
Nadzorowany przez Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)
KONTYNUUJ
Admiral Markets AS
Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
KONTYNUUJ
Admiral Markets UK Ltd
Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
KONTYNUUJ
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.