Admiral Markets Group składa się z następujących firm:

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
KONTYNUUJ

Admiral Markets Cyprus Ltd

Nadzorowany przez Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)
Strona dostępna tylko w języku angielskim
KONTYNUUJ
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Regulator fca efsa

Analiza EUR/USD – kolejny pojedynek człowieka z algorytmem

Lipiec 03, 2019 12:27

Jak wychodzi porównanie analizy dyskrecjonalnej (robionej ad hoc) względem algorytmu? Kolejne takie porównanie przeprowadzam na własnej skórze. Mierzę się z algorytmem stworzonym przez analityków z Trading Central (dostępny bezpłatnie dla klientów Admiral Markets), którego informacją wyjściową jest sugerowany kierunek ruchu rynku i oznaczenie kluczowych poziomów dla ceny. Polem walki jest para walutowa EUR/USD.

Źródło: Admiral Markets MT5, EUR/USD wykres H1, od 7 maja 2019 do 3 lipca 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Moje wnioski co do zachowania ceny EUR/USD są umiarkowanie optymistyczne, a więc kierunek poszukiwanych pozycji moim zdaniem powinien być wzrostowy. Układ dołków i szczytów jest sprzyjający zwyżce. W związku z tym zakładam, że można oczekiwać przynajmniej próby powrotu do poziom 1,1350, a być może i walki z lokalnym szczytem w okolicy 1,1410. Osoby, które miały już okazję uczestniczyć w naszych szkoleniach stacjonarnych zapewne wiedzą, co jeszcze na takie wnioski pozwala. Innych zapraszam, by również mogli się dowiedzieć. Terminarz najbliższych spotkań znajduje się tutaj.

Źródło: Admiral Markets MT5, EUR/USD wykres H1, od 7 maja 2019 do 3 lipca 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Tymczasem wspomniany algorytm przygotowany przez Trading Central aktualnie sugeruje negatywne nastawienie do rynku. Poziom pivota znajduje się na 1,1295, a więc stosunkowo blisko. Gdyby cena wzrosła doszłoby może do zmiany sugestii. Póki co, dotychczasowe wahania rynku sugerują dalszy spadek ceny z celem na 1,1240. Poziomy są relatywnie ciasne. Testy tego algorytmu prowadzę już od pewnego czasu i to jest naprawdę ciekawe rozwiązanie. Zobaczymy, kto tym razem będzie górą :)

Kamil Jaros

Główny Analityk

Niniejszy materiał nie zawiera i nie powinien być interpretowany jako zawierający porady inwestycyjne lub rekomendacje inwestycyjne lub ofertę lub zachętę do zawierania transakcji na instrumentach finansowych. Należy pamiętać, że analizy instrumentów finansowych, które odnoszą się do wyników osiągniętych w przeszłości, mogą się zmieniać w czasie. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej, powinieneś zasięgnąć porady niezależnego doradcy finansowego, aby upewnić się, że rozumiesz związane z tym ryzyko.Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 84% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.