Admiral Markets Group składa się z następujących firm:

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
KONTYNUUJ

Admiral Markets Cyprus Ltd

Nadzorowany przez Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)
Strona dostępna tylko w języku angielskim
KONTYNUUJ
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Regulator fca efsa

Analiza EUR/CHF – powrót do kanału?

Lipiec 05, 2019 12:43

Wykres pary EUR/CHF od dłuższego czasu znajduje się poza zakresem kanału, jaki został nakreślony na początku fazy spadków. W czerwcu była próba powrotu, ale popyt okazał się zbyt słaby. Doszło do odbicia od dolnego ograniczenia kanału i pogłębienia przeceny.

Źródło: Admiral Markets MT5, EUR/CHF wykres H1, od 28 marca 2019 do 5 lipca 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Teraz rynek stoi przed kolejną szansą na atak. Wygląda na to, że ta szansa tym razem są większa. Popyt zbiera siły, ale powoli. Cena się podnosi, a ostatni układ szczytów i dołków sprzyja optymistycznym wnioskom. Tym samym można zakładać, że kolejna próba wkrótce zostanie podjęta. Jako że dzieje się ponad dołkiem sprzed poprzedniej próby, wydaje się, że popyt ma lepszą sytuację wyjściową. Powrót do kanału nie oznacza automatycznie zmiany trendu, ale otworzy możliwość ruchu przynajmniej w kierunku górnego ograniczenia. Spadek pod poziom 1.1080 sprawi, że te oczekiwania stracą na mocy.

Źródło: Admiral Markets MT5, EUR/CHF wykres H1, od 28 marca 2019 do 5 lipca 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.


Jak widać na powyższym wykresie, także algorytm Trading Central dla tej pary jest nastawiony byczo. Tym razem więc nie ma między nami różnicy opinii, co nie oznacza, że oba podejścia mają słuszność, ale tu przecież nie chodzi o rację w pojedynczej sytuacji - badamy skuteczność w długim terminie. Badanie skuteczności algorytmów to spora frajda. Zapraszam! Ta opcja jest dostępna za darmo dla klientów Admiral Markets.

Kamil Jaros

Główny Analityk

Niniejszy materiał nie zawiera i nie powinien być interpretowany jako zawierający porady inwestycyjne lub rekomendacje inwestycyjne lub ofertę lub zachętę do zawierania transakcji na instrumentach finansowych. Należy pamiętać, że analizy instrumentów finansowych, które odnoszą się do wyników osiągniętych w przeszłości, mogą się zmieniać w czasie. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej, powinieneś zasięgnąć porady niezależnego doradcy finansowego, aby upewnić się, że rozumiesz związane z tym ryzyko.Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 84% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.