Admiral Markets Group składa się z następujących firm:

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
KONTYNUUJ

Admiral Markets Cyprus Ltd

Nadzorowany przez Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)
Strona dostępna tylko w języku angielskim
KONTYNUUJ
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Regulator fca efsa

Analiza EUR/CHF – czekamy na słabość przy górnym ograniczeniu

Maj 14, 2019 11:32
Na parze EUR/CHF w ostatnim czasie obserwujemy osłabienie wartości euro względem franka szwajcarskiego. Ma to miejsce po silnej zwyżce, jaka pojawiła się na początku kwietnia. Czy korekta, która trwa już niemal miesiąc zbliża się do końca?

Źródło: Admiral Markets MT5

Za wcześnie na takie wnioski. Obecnie można pokusić się o wyznaczenie kanału spadkowego, w jakim znalazł się wykres. Górne ograniczenie wyznacza potencjalne tempo spadku, a linia dolna oparta o lokalny dołek buduje pewne ograniczenie. Rynek to ograniczenie ostatnio osiągnął, a zatem jest możliwe, że wkrótce zaobserwujemy próbę podniesienia pary EUR/CHF. Na razie jednak obóz byków będzie musiał uzbroić się w cierpliwość. Wspomniane podniesienie będzie musiałoby być bowiem uznane za korekcyjne względem poprzedniej słabości.

W przypadku wzrostu, będziemy szukać okazji do podpięcia się pod ruch spadkowy. Obszar zakreślony szarym prostokątem to optymalny poziom poszukiwania oznak słabości i sygnałów sprzedaży. Ewentualne potwierdzenie słabości pozwoliłoby na oczekiwanie na spadek ceny. Celem byłby przynajmniej ostatni lokalny dołek (aktualnie okolica 1,1290, ale realnym byłoby również osiągnięcie okolicy 1,1255. Jako ciekawostkę warto dodać, że na wykresie pojawił się układ, który ćwiczymy na seminariach stacjonarnych, na które serdecznie zapraszam. Najbliższe spotkania zaplanowane są na przyszły tydzień w Poznaniu, Wrocławiu i Częstochowie.

Kamil Jaros

Główny Analityk


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 84% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.