Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca
efsa

Emocji jutro na pewno nie zabraknie

Wrzesień 20, 2016 14:00

Jutro rano poznamy decyzję Banku Japonii, a wieczorem Rezerwa Federalna ogłosi kształt swojej polityki pieniężnej. Na rynek dociera wiele spekulacje, ale obecnie trudno do końca przewidzieć jakie zostaną podjęte jutro decyzje, zwłaszcza jeśli chodzi o BoJ.

Bank Japonii jutro rano ogłosi dalsze działania odnośnie swojej polityki pieniężnej. Obecnie to właśnie BoJ jest największą niewiadomą. Na rynek docierają głosy, że członkowie banku centralnego Japonii są podzieleni w kwestii zastosowania narzędzi dla dalszego pobudzenia gospodarki. Część chce dalej obniżać stopy procentowe, a część jest zwolennikiem rozszerzania skupu aktywów. Jest też grupa, która uważa, że należałoby wstrzymać się z dalszymi działaniami. Jednak taki scenariusz jest najmniej prawdopodobny, gdyż przy tak mocno wyśrubowanych oczekiwaniach brak działań ze strony BoJ oznaczałby bardzo silne umocnienie jena japońskiego, który i tak zyskuje od kilku miesięcy.

Zmienność implikowana opcji na parę USD/JPY ponownie wzrosła, co oznacza, że inwestorzy spodziewają się sporych ruchów w jedną i w drugą stronę. Oczywiście jest to związane z skumulowanymi posiedzenia Banku Japonii oraz Rezerwy Federalnej oraz z trudnymi do przewidzenia ruchami zwłaszcza ze strony BoJ.

Zmienność implikowana opcji na parę USD/JPY

Źródło: Bloomberg

Działania Rezerwy Federalnej można łatwiej przewidzieć. Fed raczej nie podniesie stopy funduszy federalnych, obecnie prawdopodobieństwo takiego kroku wynosi 20%. Może jedynie zakomunikować taki ruch na kolejnych posiedzeniach. Obecnie najbardziej realny jest grudniowy termin, gdyż przed wyborami w Stanach Zjednoczonych Fed raczej nie zdecyduje się na jakąkolwiek zmianę. Niemniej jednak nawet sugestie odnośnie podwyżek na kolejnych posiedzeniach mogą popsuć nastroje na mocno wykupionych rynkach akcji.

Bartosz Zawadzki
Dyrektor
Dział Strategii Rynkowych i Analiz