W skład Admiral Markets wchodzą następujące firmy:

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
 • Dźwignia do:
  1:30 dla klientów detalicznych,
  1:500 dla klientów profesjonalnych
 • Ochrona FSCS
 • Ochrona przed Ujemnym Saldem
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
 • Dźwignia do:
  1:30 dla klientów detalicznych,
  1:500 dla klientów profesjonalnych
 • Ochrona Tagatisfond
 • Ochrona przed Ujemnym Saldem
KONTYNUUJ
Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.
Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.
Regulator fca efsa

Emocji jutro na pewno nie zabraknie

Wrzesień 20, 2016 14:00

Jutro rano poznamy decyzję Banku Japonii, a wieczorem Rezerwa Federalna ogłosi kształt swojej polityki pieniężnej. Na rynek dociera wiele spekulacje, ale obecnie trudno do końca przewidzieć jakie zostaną podjęte jutro decyzje, zwłaszcza jeśli chodzi o BoJ.

Bank Japonii jutro rano ogłosi dalsze działania odnośnie swojej polityki pieniężnej. Obecnie to właśnie BoJ jest największą niewiadomą. Na rynek docierają głosy, że członkowie banku centralnego Japonii są podzieleni w kwestii zastosowania narzędzi dla dalszego pobudzenia gospodarki. Część chce dalej obniżać stopy procentowe, a część jest zwolennikiem rozszerzania skupu aktywów. Jest też grupa, która uważa, że należałoby wstrzymać się z dalszymi działaniami. Jednak taki scenariusz jest najmniej prawdopodobny, gdyż przy tak mocno wyśrubowanych oczekiwaniach brak działań ze strony BoJ oznaczałby bardzo silne umocnienie jena japońskiego, który i tak zyskuje od kilku miesięcy.

Zmienność implikowana opcji na parę USD/JPY ponownie wzrosła, co oznacza, że inwestorzy spodziewają się sporych ruchów w jedną i w drugą stronę. Oczywiście jest to związane z skumulowanymi posiedzenia Banku Japonii oraz Rezerwy Federalnej oraz z trudnymi do przewidzenia ruchami zwłaszcza ze strony BoJ.

Zmienność implikowana opcji na parę USD/JPY

Źródło: Bloomberg

Działania Rezerwy Federalnej można łatwiej przewidzieć. Fed raczej nie podniesie stopy funduszy federalnych, obecnie prawdopodobieństwo takiego kroku wynosi 20%. Może jedynie zakomunikować taki ruch na kolejnych posiedzeniach. Obecnie najbardziej realny jest grudniowy termin, gdyż przed wyborami w Stanach Zjednoczonych Fed raczej nie zdecyduje się na jakąkolwiek zmianę. Niemniej jednak nawet sugestie odnośnie podwyżek na kolejnych posiedzeniach mogą popsuć nastroje na mocno wykupionych rynkach akcji.

Bartosz Zawadzki
Dyrektor
Dział Strategii Rynkowych i Analiz


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.