Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca
efsa

EBC nie zaskakuje

Lipiec 21, 2016 19:25

Dzisiaj odbyło się posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego, na którym nie zostały zmienione stopy procentowe w strefie euro, równie parametry programu QE nie zostały zmienione. Będzie nadal wynosił 80 mld euro miesięcznie i ma trwać przynajmniej do marca 2017 roku.

Mario Draghi również nie zapowiedział żadnych działał w najbliższym czasie na konferencji po posiedzeniu. Wprawdzie wciąż widzi zagrożenia dla wzrostu gospodarczego i EBC jest gotowe do działania, aby inflacja zmierzała do celu, ale żadnych konkretów nie usłyszeliśmy z ust Mario Draghiego, który mocno unikał podawania jakichkolwiek planów banku.

Mimo braku konkretów na konferencji EBC dobra passa na rynkach akcji w Europie trwa. Niemiecki DAX drugą sesje z rzędu idzie w górę po niewielkiej korekcie na początku tygodnia, a WIG 20 znalazł się ponad okrągłych poziomem 1800 pkt., co otwiera drogę do szczytów z czerwca br. w okolicach 1850 pkt.

Kolejny dzień kurs EUR/USD próbuje przełamać poziom 1,10 i nawet dzisiaj na chwilę ta sztuka się udała. Z pewnością kolejne dobre dane z amerykańskiego rynku pracy pomogły w tym ruchu. Trwałe przełamanie tego obszaru otworzy drogę do dołków z marca br. w pobliżu 1,08.

Sytuacja na PLN

Również polski złoty zyskuje dzisiaj do większości walut. Warto dodać, że nasza rodzima waluta od początku tygodnia odznacza się siłą na szerokim rynku walutowym. W przypadku EUR/PLN przełamanie bariery 3,55 pozwoli zejść tej parze przynajmniej do 4,33; a dla CHF/PLN kluczowe będzie przełamanie okrągłego poziomu 4 złoty.

W przyszłym tygodniu swoje posiedzenie będzie miał FOMC. Rynki na podstawie kontraktów terminowych szacują prawdopodobieństwo podwyżki stopy funduszy federalnych na 2,4%, a zatem raczej nie ma szans na podwyżkę już na najbliższym posiedzeniu. Nieco wzrosły szanse na podniesienie kosztu pieniądza w Stanach Zjednoczonych w grudniu br. Obecnie prawdopodobieństwo wynosi 42%, co powinno powodować powrót sentymentu do dolara amerykańskiego, zwłaszcza jak zestawimy politykę Rezerwy Federalnej z innymi bankami.


Bartosz Zawadzki
Dyrektor Działu Strategii Rynkowych i Analiz