W skład Admiral Markets wchodzą następujące firmy:

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
 • Dźwignia do:
  1:30 dla klientów detalicznych,
  1:500 dla klientów profesjonalnych
 • Ochrona FSCS
 • Ochrona przed Ujemnym Saldem
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
 • Dźwignia do:
  1:30 dla klientów detalicznych,
  1:500 dla klientów profesjonalnych
 • Ochrona Tagatisfond
 • Ochrona przed Ujemnym Saldem
KONTYNUUJ
Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.
Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.
Regulator fca efsa

Dzień z bankami centralnymi

Wrzesień 21, 2016 13:10

Nadeszła długo wyczekiwana środa, dzień posiedzeń dwóch z trzech najważniejszych banków centralnych na świecie. Decyzję Banku Japonii już poznaliśmy, a o godzinie 20:00 poznamy decyzję Rezerwy Federalnej. Na deser dowiemy się jakie stanowisko zaprezentuje Bank Nowej Zelandii.

Dzisiejszego poranka poznaliśmy dalsze działanie Banku Japonii w celu ożywienia inflacji oraz wzrostu gospodarczego. Najważniejszą informacją komunikatu jest wprowadzenie dodatkowego elementu w aktualnym luzowaniu ilościowym. Jest nim kontrola krzywej dochodowości. Tym samym BoJ zwiększył elastyczność swojego aktualnego działania. Decyzja o kontroli krzywej dochodowości powinna wspomóc japoński sektor finansowy, który nie jest w najlepszym stanie. Dodatkowo Bank Japonii wspomniał o możliwości przestrzelenia celu inflacyjnego, oznacza to, że władze monetarne nie mają zamiaru zaprzestać dalszej ekspansji monetarnej. Bank nie wyklucza również dalszego cięcia stóp procentowych w przyszłości.

Dzisiejsza decyzja Banku Japonii jest kolejnym eksperymentem inżynierii finansowej. Skutki takiego działania mogą objawić się nam z zdwojoną siłą w przyszłości. Na dzień dzisiejszy inflacja pozostaje poniżej celu banku, a wzrost gospodarczy daje dużo do życzenia. W przeszłości na rentowność obligacji skarbowych w większej mierze wpływał wolny rynek, teraz zmierzamy w stronę zmonopolizowania go przez kilka banków centralnych.

Kilkanaście godzin po decyzji Banku Japonii, o godzinie 20:00 poznamy koszt pieniądza w Stanach Zjednoczonych. Według kontraktów terminowych na stopę procentowe prawdopodobieństwo na podwyżkę stóp procentowych na dzisiejszym posiedzeniu wynosi jedynie 22%. Jeżeli miałoby dojść do jakiejkolwiek podwyżki kosztu pieniądza w tym roku, to najprawdopodobniej nastąpi to w grudniu.

Prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych w USA

Źródło: Bloomberg

Decyzja w sprawie stóp procentowych została już praktycznie przesądzona. Pomimo tego faktu inwestorzy mają na co czekać. O godzinie 20:00 zostanie również opublikowana projekcja makroekonomiczna Rezerwy Federalnej, a wraz z nimi ścieżka podwyżek stóp procentowych. Nie możemy również zapomnieć o konferencji z udziałem Janet Yellen, która odbędzie się o godzinie 20:30.

Na koniec tego ekscytującego dnia poznamy koszt pieniądza w Nowej Zelandii. W tym przypadku stopy procentowe również mają zostać na niezmienionym poziomie, ale komunikat banku może przybliżyć nas do kolejnej obniżki.

Mateusz Groszek
Analityk Rynków Finansowych
Dział Strategii Rynkowych i Analiz


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.