79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym dostawcą. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 79% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Regulator CySEC efsa fca

Analiza DJI30 – próba pod oporem

Marzec 15, 2019 12:06

110701

Od początku roku amerykański indeks przemysłowy Dow Jones wspina się na coraz wyższe poziomy. Ta wspinaczka została niedawno zatrzymana, ale skala korekty pozostaje niewielka. Teoretycznie może być większa, ale na razie to popyt próbuje ponownie przejąć inicjatywę. Nie będzie to łatwe, choć z pewnością fakt niedawnego wzrostu będzie wspierał te wysiłki.

20190315 DJI30 H4

Źródło: Admiral Markets MT5

Za nami zejście wykresu indeksu pod poziom lokalnego dołka w okolicy 25880 pkt. Nie byłoby to może aż tak wielkie wydarzenie, gdyby później indeks nie odbił się od tego poziomu już jako od oporu. Potwierdzenie przełamanego wsparcia jako opór nie może przejść niezauważone. Po lekkim spadku wracamy właśnie w te same okolice. Popyt stoi przed szansą zaatakowania ponownego ataku. Gdyby udało się wyjść nad 25880 pkt. wzrosłaby szansa na powiększenie tegorocznej zwyżki, a tym samym i wykonania kolejnego kroku w kierunku poziomów historycznych rekordów.

Utrzymanie się oporu i ewentualne fiasko wysiłków kupujących (sygnalizowane spadkiem pod dołek w okolicy 25200 pkt.) sugerowałoby powiększenie fazy przeceny. Wtedy można byłoby oczekiwać ruchu nawet do poziomu 24150 pkt. (przy założeniu korekcyjnego charakteru tego ruchu), który w przybliżeniu odpowiada połowie wzrostu, a także znajduje się w pobliżu poziomów lokalnych minimów, które zostały wyznaczone jesienią ubiegłego roku. Piłka leży po stronie popytu.

Kamil Jaros

Główny Analityk


Admiral Markets Group składa się z następujących firm:
Admiral Markets Cyprus Ltd
Nadzorowany przez Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)
KONTYNUUJ
Admiral Markets AS
Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
KONTYNUUJ
Admiral Markets UK Ltd
Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
KONTYNUUJ
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.