W skład Admiral Markets wchodzą następujące firmy:

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
 • Dźwignia do:
  1:30 dla klientów detalicznych,
  1:500 dla klientów profesjonalnych
 • Ochrona FSCS
 • Ochrona przed Ujemnym Saldem
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
 • Dźwignia do:
  1:30 dla klientów detalicznych,
  1:500 dla klientów profesjonalnych
 • Ochrona Tagatisfond
 • Ochrona przed Ujemnym Saldem
KONTYNUUJ
Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.
Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.
Regulator fca efsa

Dolar w natarciu przed posiedzeniem Rezerwy Federalnej

Wrzesień 19, 2016 14:05

W piątek poznaliśmy dane nt. inflacji konsumenckiej ze Stanów Zjednoczonych. Odczyty okazały się nieco lepsze, co spowodowało umocnienie dolara amerykańskiego oraz spadki na Wall Street, gdyż zwiększa to szanse na podwyżki stóp za oceanem pod koniec roku.

Rynki obecnie żyją tym, co zrobi Fed. W momencie, gdy spadnie prawdopodobieństwo podwyżek stóp w USA rynki akcji idą w górę i na odwrót. Ostatnio dużo mówi się o podwyżkach na grudniowym posiedzeniu. Praktycznie rynki nie wierzą w podwyżkę na najbliższym posiedzeniu, ale zaczynają powoli grać pod wzrost stóp pod koniec roku.

Obecnie prawdopodobieństwo takiego ruchu we wrześniu wynosi 20%, a na posiedzeniu w grudniu ponad 55%. Koniec roku jest bardziej prawdopodobny również ze względu na wybory prezydenckie, które mają się odbyć w listopadzie. Trudno sobie wyobrazić zmiany w stopach procentowych dokonane prze Fed tuż przed wyborami.

Prawdopodobieństwo zmian stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych

Źródło: Bloomberg

Inwestorzy pogodzili się, że w środę Fed nie dokona żadnej zmiany w prowadzonej polityce pieniężnej, ale liczą na ruch w końcówce roku i stąd obserwowane umocnienie amerykańskiej waluty. Każde dobre dane będzie wykorzystywane jako pretekst do umocnienia dolara. Odwrotnie sytuacja wygląda na mocno wykupionych rynkach akcji. Każda sugestia odnośnie podwyżek bądź wzrost prawdopodobieństwa powoduje spadek indeksów giełdowych.

W środę swoje posiedzenie będzie miał również Bank Japonii, który może rozczarować skalą luzowania, gdyż na rynek dochodzą informacje o podziale w wewnątrz banku. Część członków chce dalej obniżać stopy procentowe, inni z kolei chcą poszerzać program QE. Jest także grupa, która najchętniej nie podejmowania żadnych działań.

Bartosz Zawadzki
Dyrektor
Dział Strategii Rynkowych i Analiz


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.