Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca
efsa

Dobre nastroje przed decyzją FOMC

Lipiec 27, 2016 16:05

Dzisiaj o 20 czasu polskiego poznamy decyzję FOMC (Federalny Komitet do spraw Operacji Otwartego Rynku). Inwestorzy raczej spodziewają się, że pozostanie status quo. Na tej fali rynki akcji w Europie i w Stanach Zjednoczonych idą w górę, ale również w oczekiwaniu na mocniejsze stymulowanie gospodarki japońskiej.

Rezerwa Federalna nie zdecyduje się na zmianę stopy funduszy federalnych głównie ze względu na wynik referendum w Wielkiej Brytanii. Wprawdzie oficjele banku raczej sugerują, że Brexit nie będzie miał wpływu na amerykańską gospodarkę, a drugi kwartał powinien być dużo lepszy, niż pierwszy w gospodarce, to raczej Fed nie zdecyduje się na jakikolwiek ruch już na dzisiejszym posiedzeniu. Tak naprawdę jeszcze nikt do końca nie wie, jaki wpływ na poszczególne państwa będzie miał Brexit i o tym z pewnością wiedzą członkowie FOMC. Bardziej realna jest końcówka roku, na którą również rynki stawiają. Na podstawie kontraktów terminowych prawdopodobieństwo dzisiejszej podwyżki wynosi 8%, a w grudniu około 40%.

Co to oznacza dla rynków?

W najbliższym czasie może to podtrzymać dobry klimat dla aktywów bardziej ryzykownych takich, jak akcje czy waluty krajów wschodzących, polski złoty, a nieco przecenić dolara amerykańskiego. W dłuższym terminie jednak dolar powinien wrócić do łask inwestorów.

Niemniej jednak dla podtrzymania dobrego klimatu ważne, a może nawet ważniejsze będzie posiedzenie Banku Japonii, które odbędzie się w piątek. W również tego dnia będzie miała miejsce publikacja wstępnego annualizowanego PKB Stanów Zjednoczonych za II kwartał br. W drugim kwartale tempo wzrostu gospodarczego ma przyśpieszyć do 2,6% w porównaniu z pierwszym kwartałem, który ostatecznie wyniósł 1,1%. Należy mieć na uwadze, że jest to wartość annualizowana, czyli hipotetyczna, gdyby takie tempo zostało utrzymane przez cały rok. Niemniej jednak są to oficjalne dane i z pewnością należy na nie zwrócić uwagę.

Produkt Krajowy Brutto annualizowany 2015 – obecnie

Źródło: Bloomberg

Bartosz Zawadzki
Dyrektor

Dział Strategii Rynkowych i Analiz