76% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym dostawcą. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Admiral Markets Group składa się z następujących firm:

Admiral Markets Cyprus Ltd

Nadzorowany przez Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
KONTYNUUJ

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
KONTYNUUJ
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Regulator CySEC efsa fca

Analiza DAX30 – test nowego wsparcia

Maj 17, 2019 12:15

Aktualnie na wykresie niemieckiego indeksu DAX30 trwa testowanie poziomu wsparcia. To nowe wsparcie, ale poziom stary. Wcześniej zostały na nim wykreślone dwa lokalna szczyty. W trakcie wczorajszej zwyżki zostały one pokonane. Opór zamienił się we wsparcie. Jak silne? Właśnie się tego dowiadujemy.

20190517 DAX30 H1

Źródło: Admiral Markets MT5

Wynik walki w okolicy 12200 pkt. prawdopodobnie da nam odpowiedź na pytanie, jaki potencjał ma wczorajszy impuls. Nastawienie optymistyczne po wczorajszej sesji będzie w pełni uzasadnione, jeśli aktualny test wsparcia wypadnie pomyślnie. Odbicie od poziomu 12200 pkt. i dalszy ruch w górę da kolejne argumenty dla założenia o dalszej zwyżce.

Ewentualny spadek pod to wsparcie podda w wątpliwość jakość wczorajszej zwyżki. Wprawdzie jeszcze definitywnie popyt nie straciłby inicjatywy, ale taka porażka byłaby istotna przy kalkulowaniu szans na dalszy wzrost cen. Walka przy wsparciu daje dobrą okazję do próby zbudowania pozycji o dobrej relacji zysku do ryzyka. Stop-loss byłby aktywowany po zejściu pod poziom wsparcia. Wtedy aktualne warunki do zagrywki przestałyby obowiązywać i trzeba byłoby szukać innych.

Kamil Jaros

Główny Analityk