Używamy cookies, aby jak najlepiej dostosować witrynę do Twoich potrzeb. Kontynuowanie przeglądania tej strony, oznacza zgodę na używanie plików cookies. Aby uzyskać więcej informacji zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.
Więcej informacji Akceptuję
79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym dostawcą. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 79% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. expand_more

Analiza DAX30 – podaż w grze

Maj 24, 2019 07:45

Niedawne wyjście nad poziom 12200 pkt. miało być dla DAX30 otwarciem na nowe możliwości. Trzeba było jednak ten poziom utrzymać, by te możliwości się urealniły. Zwyżka zatrzymała się w okolicy 12300 pkt. i potem doszło do testu poziomu 12200 pkt już jako wsparcia. Odbicie miało potwierdzić poważne zaangażowanie popytu.

Źródło: Admiral Markets MT5 , DAX30, wykres H1, od 29 marca 2019 godz 03:00 do 24 maja 2019 godz 07:00. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Test zakończył się przykro dla byków, gdyż w najważniejszym momencie podaż przeważyła i nie udało się zamienić oporu na wsparcie. Dodatkowo po pierwszym ruchu spadkowym indeks wykonał zwyżkę, która zakończyła się właśnie w okolicy 12200 pkt., czyli ponownie poziom działał jako opór. W tej sytuacji trudno jest teraz zakładać, że dojdzie do skutecznego przełamania tego obszaru.

Osłabienie niemieckiego indeksu jest zbieżne z podobnymi ruchami na większości najważniejszych indeksów akcji, a więc zmiana wydaje się być istotna. Stąd wniosek, że te niedawne porażki popytu przyniosą jeszcze żniwo. Można zakładać, że jest realna szansa na test poziomu wsparcia w okolicy 11830 pkt. Przedwcześnie jest wstawiać bardziej ambitne cele dla obozu niedźwiedzi.

Kamil Jaros

Główny Analityk

Niniejszy materiał nie zawiera i nie powinien być interpretowany jako zawierający porady inwestycyjne lub rekomendacje inwestycyjne lub ofertę lub zachętę do zawierania transakcji na instrumentach finansowych. Należy pamiętać, że analizy instrumentów finansowych, które odnoszą się do wyników osiągniętych w przeszłości, mogą się zmieniać w czasie. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej, powinieneś zasięgnąć porady niezależnego doradcy finansowego, aby upewnić się, że rozumiesz związane z tym ryzyko.