Używamy cookies, aby jak najlepiej dostosować witrynę do Twoich potrzeb. Kontynuowanie przeglądania tej strony, oznacza zgodę na używanie plików cookies. Aby uzyskać więcej informacji zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.
Więcej informacji Akceptuję
79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym dostawcą. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 79% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. expand_more

Analiza DAX30 – kilkaset punktów w zasięgu

Maj 28, 2019 08:53

Każdy, kto miał okazję uczestniczyć w szkoleniach stacjonarnych Admiral Markets nie jest zaskoczony tym, co dzieje się obecnie na wykresie niemieckiego indeksu akcji. DAX30 odbił się od okolicy 12120 pkt. i zmierza ku lokalnemu minimum na poziomie 11800 pkt.

20190529 DAX30 H1

Źródło: Admiral Markets MT5 , DAX30, wykres H1, od 21 marca 2019 do 29 maja 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.


Podejście do okolicy 12120 pkt. miało uchodzić za próbę powrotu nad poziom 12200 pkt., ale to nie wyszło. Indeks zatrzymał się niemal dokładnie na poziomie linii spadkowej opartej o poprzednie szczyty. Obserwowana obecnie słabość jest tego skutkiem. Aktualnie można śmiało założyć, że poziom 11800 pkt. będzie przynajmniej atakowany.

Utrzymanie się tej okolicy jako wsparcia być może zakończyłoby fazę osłabienia, ale w grę także wchodzi scenariusz mniej przyjemny dla byków, a więc pogłębienie przeceny. Skuteczne przełamanie poziomu 11800 pkt. otworzyłoby drogę do ruchu o kolejne 500 pkt. ku wsparciu, jakim jest dołek z połowy marca. Biorąc pod uwagę ostatnie zmiany, uważam, że taka ewentualność powinna być poważnie brana pod uwagę.

Kamil Jaros

Główny Analityk

Niniejszy materiał nie zawiera i nie powinien być interpretowany jako zawierający porady inwestycyjne lub rekomendacje inwestycyjne lub ofertę lub zachętę do zawierania transakcji na instrumentach finansowych. Należy pamiętać, że analizy instrumentów finansowych, które odnoszą się do wyników osiągniętych w przeszłości, mogą się zmieniać w czasie. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji inwestycyjnej, powinieneś zasięgnąć porady niezależnego doradcy finansowego, aby upewnić się, że rozumiesz związane z tym ryzyko.