W skład Admiral Markets wchodzą następujące firmy:

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
 • Dźwignia do:
  1:30 dla klientów detalicznych,
  1:500 dla klientów profesjonalnych
 • Ochrona FSCS
 • Ochrona przed Ujemnym Saldem
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
 • Dźwignia do:
  1:30 dla klientów detalicznych,
  1:500 dla klientów profesjonalnych
 • Ochrona Tagatisfond
 • Ochrona przed Ujemnym Saldem
KONTYNUUJ
Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.
Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.
Regulator fca efsa

Co powie Janet Yellen

Sierpień 26, 2016 11:10

Dzisiaj odbędzie długo wyczekiwane wystąpienie szefowej Rezerwy Federalnej Janet Yellen na corocznym sympozjum w Jackson Hole. Wszyscy czekają na jakieś wskazówki dotyczące tegorocznych podwyżek stopy fundusz federalnych w Stanach Zjednoczonych. Co zatem może powiedzieć szefowa najpotężniejszego banku centralnego?

Prawdopodobieństwo podwyżek stóp w USA na podstawie kontraktów terminowych wynosi we wrześniu nieco ponad 30%, a w listopadzie 37%. Rynek wycenia szanse takiego ruchu w grudniu na ponad 50% i obecnie ten termin jest najbardziej realny. Inwestorzy oczekują od szefowej Fed jakiś dodatkowych wskazówek odnośnie dalszych działań banku, a zwłaszcza w kontekście dalszych podwyżek stóp procentowych. Jednak Janet Yellen może ominąć ten temat, nawet jeśli Rezerwa Federalna jest gotowa do takiego kroku pod koniec roku. Szefowa banku centralnego Stanów Zjednoczonych może bardziej się starać przekonywać, że dotychczasowe działania Rezerwy Federalnej są słuszne i Fed posiada nadal dużą elastyczność odnośnie swojej polityki pieniężnej.

Prawdopodobieństwo zmiany stopy funduszy federalnych przez FOMC

Źródło: Bloomberg

Co jeszcze przyniesie koniec tygodnia?

Wydarzeniem numer jeden jest oczywiście wystąpienie Janet Yellen, ale nie brakuje dzisiaj innych ważnych „figur" w kalendarzu makroekonomicznym. Poznaliśmy już dane o brytyjskim PKB w drugim kwartale br., które okazały się zgodne z rynkowymi prognozami. Oczywiście pierwsze dwa kwartały minęły bez widma Brexitu, a dopiero w trzecim będzie można sprawdzić, jak brytyjska gospodarka zareaguje na wizje opuszczenia Unii Europejskiej. Natomiast po południu poznamy dane o amerykańskim tempie wzrostu gospodarczego. Będzie to rewizja wstępnych danych, które poznaliśmy pod koniec lipca br., które okazały się dużo gorsze od prognoz, gdyż odczyt wyniósł 1,2% vs. prognoza 2,6%. Tak naprawdę dane z amerykańskiej gospodarki mogą więcej powiedzieć o ewentualnych podwyżka stóp, niż sama Janet Yellen w dzisiejszym wystąpieniu.

Bartosz Zawadzki
Dyrektor
Dział Strategii Rynkowych i AnalizOstrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.