Admiral Markets Group składa się z następujących firm:

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
KONTYNUUJ

Admiral Markets Cyprus Ltd

Nadzorowany przez Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)
Strona dostępna tylko w języku angielskim
KONTYNUUJ
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Regulator fca efsa

Analiza CAD/JPY – wykorzystanie korekty do gry z trendem

Maj 10, 2019 13:12

V55eoPW

Na parze CAD/JPY trend spadkowy jest wystarczająco wyraźny, by nie szukać na siłę możliwości do zagrywania na wzrost cen. Nawet jeśli oczekuje się jakiejś korekcyjnej zwyżki, to warto ją wykorzystać, ale do zbudowania pozycji zgodnych z kierunkiem głównego trendu.

20190510 CADJPYH1

Źródło: Admiral Markets MT5

Sekwencja dołków i szczytów na wykresie pary CAD/JPY potwierdza przewagę podaży. Dołki są wykreślane na coraz niższych poziomach. Podobnie lokalne szczyty. Aktualnie na uwagę zasługuje poziom weekendowej luki, która pojawiła się na początku tygodnia. Można podejrzewać, że będzie to okolica sprzyjająca podaży. Nieco wyżej znajduje się lokalny szczyt w okolicy 83,35. Ewentualne pojawienie się korekty wzrostowej może sprawić, że na wymienionych poziomach warto będzie poszukać okazji do podpięcia się pod panującą tendencję.

Pamiętać warto, że nie ma tu mowy o automatyzmie. Po pierwsze, rynek najpierw musi się do tych poziomów zbliżyć, a następnie musi się wykazać jakąś oznaką słabości (sygnałem sprzedaży), by zaryzykować posiadany kapitał w realizację scenariusza powrotu do spadków.

Kamil Jaros

Główny Analityk


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 84% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.