Admiral Markets Group składa się z następujących firm:

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
KONTYNUUJ

Admiral Markets Cyprus Ltd

Nadzorowany przez Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)
Strona dostępna tylko w języku angielskim
KONTYNUUJ
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Regulator fca efsa

Analiza CAD/CHF – kolejna próba popytu

Kwiecień 03, 2019 12:36

jpyDQqG

Na początku marca na parze CAD/CHF doszło do wyjścia dołem z fazy konsolidacji. Po krótkim spadku rynek wykonał ruch powrotny. Okazało się, że dolne ograniczenie konsolidacji tym razem skutecznie zadziałało jako opór. Cena dolara kanadyjskiego we franku szwajcarskim nie zdołała powrócić w zakres wcześniejszego trendu bocznego. Skutkiem tego było pogłębienie przeceny.

20190403 CADCHFH4

Źródło: Admiral Markets MT5

Ostatnio doszło do odbicia. Para wraca ponownie w pobliże wspomnianego oporu. Czy tym razem uda się tą barierę pokonać? Oczywiście na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Niemniej warto założyć, że i tym razem popyt nie będzie miał łatwej przeprawy. Trzeba bowiem założyć, że pracujący wcześniej poziom, będzie pracował również i tym razem. Nie ma powodu, by uznać, że odmienny scenariusz jest bardziej prawdopodobny.

Jakie mogą być skutki ponownego odbicia od oporu? Gdyby popyt nie zdołał sforsować bariery należałoby się liczyć ze wznowieniem fazy słabości tego rynku. Celem byłby przynajmniej poziom ostatniego lokalnego minimum, czyli okolica 0,7390. Niemniej w sytuacji, gdyby rynek już dwukrotnie nie zdołał przejść przez opór, presja na spadek mogłaby być większa. Nawet z możliwością zejścia w okolicę dołka z końca ubiegłego roku, czyli okolicy 0,7200-0,7250.

Kamil Jaros

Główny Analityk


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 84% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.