79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym dostawcą. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 79% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Regulator CySEC efsa fca

Analiza CAD/CHF – powrót do konsolidacji

Marzec 13, 2019 12:55

lVNa0wm

Podczas niemal całego lutego para AD/CHF znajdowała się w konsolidacji. Od góry była ona ograniczona poziomem 0,7620, a lokalne dołki znajdowały się w okolicy 0,7550. Z początkiem marca doszło do poważniejszego spadku. Na tyle, że wsparcie zostało pokonane. Co ciekawe, ruch w dół zatrzymał się w okolicy 0,7480.

20190313 CADCHFH1

Źródło: Admiral Markets MT5

Zatrzymanie przeceny akurat na tym poziomie sprawia, że ruch spadkowy po wybiciu miał wielkość w przybliżeniu równą wysokości wcześniejszej konsolidacji. Teoretycznie zatem minimum potencjału po wybiciu zostało wypełnione. Czy nie ma szansy na większy spadek? Możliwe, że wkrótce otrzymamy odpowiedź na to pytanie.

Aktualnie bowiem para powróciła do okolicy dolnego ograniczenia konsolidacji z lutego. Wyjście nad poziom 0,7550 oznaczałoby, że ponownie popyt próbowałby atakować wcześniejsze szczyty. Jednak wcale nie musi do tego dojść, gdyż ta ostatnia zwyżka może być równie dobrze jedynie ruchem powrotnym. Na razie popyt ma więcej argumentów za pokonaniem tego oporu. Sugerują to kolejne wyżej położone dołki. Ta sekwencja nie została jeszcze zakończona. Gdyby została załamana, można byłoby na poważnie myśleć o odbiciu od oporu.


Kamil Jaros

Główny Analityk


Admiral Markets Group składa się z następujących firm:
Admiral Markets Cyprus Ltd
Nadzorowany przez Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)
KONTYNUUJ
Admiral Markets AS
Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
KONTYNUUJ
Admiral Markets UK Ltd
Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
KONTYNUUJ
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.