Regulator

Co się stanie, jeśli wybiorę regulatora?

Admiral Markets UK jest podmiotem regulowanym przez UK Financial Conduct Authority (FCA): Firm Ref № 595450.

Admiral Markets AS jest podmiotem regulowanym przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA): License № 4.1-1/46.

Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.

Dziękuję, rozumiem to
fca
efsa

Brytyjski eksport dostaje kopa

Sierpień 23, 2016 15:00

Wtorek przynosi publikacje wstępnych odczytów indeksów PMI z Japonii, Europy oraz USA. Jak dotąd odczyty okazały się praktycznie zgodne z prognozami i nie wywołały żadnych emocji na rynku. Z kolei na uwagę zasługuje wskaźnik CBI (Confederation of British Industry – Konfederacja Brytyjskiego Przemysłu) dotyczący zamówień w brytyjskim eksporcie

Brytyjski eksport wyraźnie zyskał na deprecjacji funta szterlinga, który ten w relacji do dolara amerykańskiego spadł do trzydziestoletniego dołka. Wskaźnik CBI dla eksportu wzrósł do -5 i był to najwyższy poziom od sierpnia 2014 roku. Jest to jeden z pozytywnych efektów Brexitu. Przecena brytyjskiej waluty spowodowała, że produkty z Wysp stały się bardziej atrakcyjne cenowo dla zagranicznych konsumentów. Można sparafrazować pewne powiedzenie, nie taki Brexit straszny, jak go malują.

Wskaźnik CBI dotyczący brytyjskiego eksportu

Źródło: Bloomberg

Wtorek upływa bardzo spokojnie na rynku walutowym. EUR/USD kontynuuje ruch w górę po tym, jak wczoraj został obroniony poziom 1,13. Dolar pozostaje słaby i prawdopodobnie nie zmieni się to do piątku. W tym dniu swoje przemówienie na corocznym sympozjum w Jackson Hole ma Janet Yellen. Szefowa Rezerwy Federalnej może dać więcej wskazówek nt. tegorocznych podwyżek stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Z kolei funt szterling pokazuje dzisiaj swoją siłę po dobrych danych dotyczących eksportu. Nasza rodzima waluta pozostaje pod presją sprzedających ze względu na bardzo słabe dane, które ukazały się w zeszłym tygodniu.

Bartosz Zawadzki
Dyrektor
Dział Strategii Rynkowych i Analiz