W skład Admiral Markets wchodzą następujące firmy:

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
 • Dźwignia do:
  1:30 dla klientów detalicznych,
  1:500 dla klientów profesjonalnych
 • Ochrona FSCS
 • Ochrona przed Ujemnym Saldem
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
 • Dźwignia do:
  1:30 dla klientów detalicznych,
  1:500 dla klientów profesjonalnych
 • Ochrona Tagatisfond
 • Ochrona przed Ujemnym Saldem
KONTYNUUJ
Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.
Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.
Regulator fca efsa

Brexit nie straszny branży przemysłowej na Wyspach

Wrzesień 01, 2016 13:05

Dzisiaj poznaliśmy odczyt indeksu PMI dla przemysłu na Wyspach Brytyjskich. Odczyt okazał się dużo lepszy od prognoz i wyraźnie wskazuje, że menedżerowie z branży przemysłowej nie obawiają się skutków Brexitu.

Indeks PMI dla przemysłu w sierpniu w Wielkiej Brytanii wyniósł 53,3 pkt., co jest lepszym rezultatem, niż rynkowe prognozy (49 pkt.) oraz oznacza, że branża w najbliższym czasie będzie się rozwijać, gdyż wynik jest powyżej poziomu 50 pkt. Indeks miesiąc temu spadł do poziomu w okolicach 48 pkt. Czekamy teraz na odczyt indeksu PMI dla usług, który jest skorelowany z indeksem przemysłowym, ale z drugiej strony sektor usług mógł nie skorzystać tak bardzo na przecenie funta, jak sektor przemysłowy.

Dobre dane z Wysp powodują, że oddala się kolejna podwyżka stóp procentowych. Obecnie na podstawie rynku terminowego prawdopodobieństwo kolejnego cięcia kosztu pieniądza w Wielkiej Brytanii wynosi nieco ponad 5%, co powinno powodować kontynuacje aprecjacji szterlinga w najbliższym czasie.

Prawdopodobieństwo zmiany stóp procentowych w Wielkiej Brytanii

Wyświetlanie Prawdopodobieństwo zmiany stóp w UK.png

Żródło: Bloomberg

We wrześniu, dokładnie 20 oraz 21, swoje posiedzenie będzie miał Fed. Z kolei w tym przypadku oczekuje się jakiś działać podnoszących koszt pieniądza w Stanach Zjednoczonych. Nadzieje na ruch rozbudził wiceszef Rezerwy Federalnej Stanley Fischer, który w wywiadzie poinformował, że podwyżka we wrześniu wciąż jest realna i wszystko będzie zależeć od sierpniowych danych z amerykańskiego rynku pracy, które ukażą się już w najbliższy piątek. Ponadto stwierdził, że polityka nie ma wpływu na decyzje banku, co można odczytać, że Fed nie będzie patrzył na nadchodzące wybory w kontekście swoich decyzji. Trudno w to uwierzyć, ale inwestorom wystarczyło i w myśl zasady, kupuj plotki, sprzedawaj fakty dolar zaczął się umacniać. Ta tendencja powinna się utrzymać przynajmniej do posiedzenia FOMC.

Bartosz Zawadzki
Dyrektor
Dział Strategii Rynkowych i Analiz


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.