W skład Admiral Markets wchodzą następujące firmy:

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
 • Dźwignia do:
  1:30 dla klientów detalicznych,
  1:500 dla klientów profesjonalnych
 • Ochrona FSCS
 • Ochrona przed Ujemnym Saldem
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
 • Dźwignia do:
  1:30 dla klientów detalicznych,
  1:500 dla klientów profesjonalnych
 • Ochrona Tagatisfond
 • Ochrona przed Ujemnym Saldem
KONTYNUUJ
Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.
Wybór jednego z tych regulatorów pozwoli wyświetlić odpowiednie informacje na całej stronie. Jeśli chcesz wyświetlić informacje dotyczące innego regulatora, zaznacz go.
Regulator fca efsa

Bank Japonii luzuje, ale nie tak, jak rynek oczekiwał

Lipiec 29, 2016 12:20

Dzisiaj rano poznaliśmy decyzję Banku Japonii odnośnie dalszej polityki pieniężnej. Wprawdzie BoJ podwoił skup funduszy ETF oraz program pożyczek w walucie amerykańskiej, ale pozostawił stopę procentową na poziomie -0,1% oraz utrzymał przyrost bazy monetarnej w wysokości 80 bln jenów.

Podwojenie skupu funduszy ETF inwestujących na giełdzie w Tokio oraz programu pożyczek w dolarach amerykańskich to za mało, żeby zadowolić wygórowane oczekiwania inwestorów. BoJ chce zaczekać na konkrety związane z pakietem fiskalnym, które mają być ogłoszone przez rząd na początku sierpnia, a więc mocniejsze luzowanie polityki monetarnej jest prawdopodobne na wrześniowych posiedzeniu.

W reakcji na doniesienia z Japonii jen umocnił się do dolara amerykańskiego, a giełda w Tokio zanurkowała. Jednak bykom udało się wywindować ostatecznie indeks nad „kreskę". Zresztą jak spojrzymy na posiedzenia, które odbyły się w tym roku, to praktycznie na każdym Bank Japonii rozczarowywał rynek, który jednak odrabiał część strat, tym razem może być podobnie.

Reakcja pary USD/JPY na posiedzenia Banku Japonii w 2016 roku

Źródło: Bloomberg

Stabilnie zachowuje się polski złoty, który na parze EUR/PLN wpadł w wakacyjny marazm. Kurs USD/PLN walczy o przełamanie silnego wsparcia 3,93, które mogłoby otworzyć drogę do 3,90; a frank kontynuuje ruch w górę po odbiciu od 4 złotych, choć nie należy spodziewać silnego ruchu.

To nie koniec emocji

Dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny jest bogaty w szereg publikacji. Za niecałą godzinę poznamy wstępny odczyt PKB oraz inflacji HICP w strefie euro, a po południu z pewnością warto zwrócić uwagę na wstępny odczyt annualizowanego PKB w Stanach Zjednoczonych. W drugim kwartale prognozuje się odbicie tempa wzrostu gospodarczego w USA. Gorszy odczyt może jeszcze bardziej przecenić amerykańską walutę, która traci od środowego posiedzenia Rezerwy Federalnej.

Bartosz Zawadzki
Szef Działu Analiz


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 83% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.