Używamy cookies, aby jak najlepiej dostosować witrynę do Twoich potrzeb. Kontynuowanie przeglądania tej strony, oznacza zgodę na używanie plików cookies. Aby uzyskać więcej informacji zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.
Więcej informacji Akceptuję
79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym dostawcą. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 79% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. expand_more

Analiza AUD/CHF – czekamy na odbicie by wsiąść do pociągu

Maj 16, 2019 11:32

Para AUD/CHF znajduje się w trendzie spadkowym. Mamy za sobą dwie małe korekty, które nie zdołały zmienić układu sił. Wciąż przewagę ma podaż. Stąd pomysł, by próbować się pod tę tendencję podpiąć.

Źródło: Admiral Markets MT5

Na wykresie widoczna jest spadkowa linia trendu. Zbliżenie się do niej może być odpowiednim miejscem do poszukiwania oznak słabości rynku. Szczególnie, że w okolicy 0,7070 znajduje się potencjalny poziom oporu. Zbieg tych dwóch narzędzi tworzy optymalny obszar do próby wskoczenia do niedźwiedziego pociągu.

Obecnie można więc postawić hipotezę, że gdyby rynek zdołał osiągnąć okolicę oznaczoną szarym prostokątem, to dokonałoby się to w ramach ruchu korygującego ostatnie spadki, po którym ponownie rynek wszedłby w fazę spadkową. Weryfikacją tej hipotezy byłoby pojawienie się sygnałów sprzedaży właśnie w tamtej okolicy. Pozostaje więc nam spokojnie się temu przyglądać i zareagować, gdyby faktycznie sygnały się pojawiły. Poziomem dla zleceń stop-loss byłby poprzedni szczyt w okolicy 0,7165, a celem spadku przynajmniej ostatni dołek czyli 0,6940.

Ta analiza także jest wspierana przez układ, jaki pojawił się na wykresie, i który ćwiczymy na seminariach stacjonarnych, na które serdecznie zapraszam. Najbliższe spotkania zaplanowane są na przyszły tydzień w Poznaniu, Wrocławiu i Częstochowie.

Kamil Jaros

Główny Analityk