79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym dostawcą. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 79% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Regulator CySEC efsa fca

Zmienione warunki handlu ze względu na głosowanie Parlamentu UK w sprawie Brexit

Styczeń 11, 2019 15:28

Szanowni Państwo,

Niepewność na rynku rośnie w związku ze zbliżającym się głosowaniem nad porozumieniem Brexit w brytyjskim parlamencie. Głosowanie ma się odbyć we wtorek, 15 stycznia 2019 roku. W związku z powyższym wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w warunkach handlu dla Klientów Profesjonalnych.

Klienci detaliczni, którzy handlują z dźwignią finansową na poziomie 1:30 lub niższą, nie podlegają tym zmianom i nadal będą objęci bezwarunkową ochroną salda ujemnego na rachunku. Ważne jest jednak, aby wszyscy Klienci zachowali ostrożność podczas nadzwyczajnych wydarzeń rynkowych. W dalszej części artykułu przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących zarządzania ryzykiem.

Zmiany dla Klientów Profesjonalnych

Począwszy od godziny 9:00 (czasu EET) we wtorek 15 stycznia 2019 r. do godziny 12:00 (EET) w środę 16 stycznia 2019 r., zmniejszymy maksymalną możliwą dźwignię dostępną dla klientów profesjonalnych na wybranych instrumentach CFD w następujący sposób:

  • 1:200 na rynku Forex i wybranych towarach: Wszystkie pary walutowe (z wyjątkiem par CZK i RUB) oraz GOLD, SILVER, WTI, BRENT, XAUUSD-ECN, XAGUSD-ECN, XAUAUD-ECN;
  • 1:100 na Indeksy i wybrane instrumenty oparte na kontraktach terminowych: ASX200], [DAX30], [DJI30], [FTSE100], [NQ100], [SP500]; [AEX25], [CAC40], [HSI50], [IBEX35], [JP225], [MDAX50], [OBX25], [SMI20], [STOXX50], [TECDAX30], #Bund, #USTNote.

Zmienione wymagania dotyczące depozytu zabezpieczającego będą miały zastosowanie do otwartych pozycji i będą miały wpływ na wysokość bieżącego depozytu zabezpieczającego. Prosimy o uważne sprawdzenie stanu swojego rachunku.

Powyższa, tymczasowa zmiana warunków handlu nie będzie miała wpływu na wymagania dotyczące depozytu zabezpieczającego w odniesieniu do pozycji ustanowionych na innych instrumentach z dźwignią 1:100 lub niższą. Jednocześnie, w zależności od sytuacji rynkowej zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania dalszych zmian warunków handlu.

Biorąc pod uwagę prawdopodobieństwo, że wynik głosowania spowoduje nietypowe warunki rynkowe i/lub wyjątkowe ruchy/zmienność rynku, przypominamy naszym Klientom Profesjonalnym, że nasza polityka ochrony ujemnego salda rachunku nie ma zastosowania w nietypowych warunkach rynkowych.

Jak zarządzać ryzykiem w warunkach skrajnej zmienności rynku

Zalecamy, aby klienci zarówno detaliczni, jak i profesjonalni dokonywali przeglądu swojej ekspozycji we wszystkich instrumentach, których dotyczy zmiana, a przed zbliżającym się głosowaniem w parlamencie, jeśli zajdzie taka potrzeba, dostosowali ją do akceptowalnego poziomu ryzyka.

Należy pamiętać o innych istotnych czynnikach ryzyka w okresie poprzedzającym głosowanie w Wielkiej Brytanii i bezpośrednio po nim. Między innymi mogą wystąpić:

  • Ostre ruchy i znaczne różnice w cenach rynkowych, szczególnie w przypadku kontraktów CFD opartych na GBP i parach walutowych zawierających GBP;
  • Ograniczona płynność, która może skutkować znacznie szerszymi spreadami oraz większą ilością odrzuconych zleceń i znacznym poślizgiem cenowym.

W związku z powyższym, należy sprawdzić wszystkie otwarte pozycje i upewnić się, że mają odpowiednie stop lossy. Zlecenia stop loss możesz edytować ZA DARMO, w dowolnym momencie, za pomocą naszych platform transakcyjnych.

Rozważ również pełne lub częściowe zamknięcie niektórych pozycji lub zdeponuj nowy kapitał obrotowy na swoim rachunku transakcyjnym, w celu stworzenia większego bufora wobec potencjalnej zmienności.

Na koniec pamiętaj, że zlecenia stop loss są narzędziem mającym na celu zautomatyzowanie procedury wyjścia z pozycji - nie są one gwarancją określonej ceny wyjścia z pozycji, a klienci powinni nadal być świadomi wysokiego ryzyka wystąpienia luk cenowych podczas okresów o wysokiej zmienności. Dowiedz się więcej o sposobach zarządzania ryzykiem tutaj.

Z poważaniem,

Admiral Markets


Admiral Markets Group składa się z następujących firm:
Admiral Markets Cyprus Ltd
Nadzorowany przez Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)
KONTYNUUJ
Admiral Markets AS
Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
KONTYNUUJ
Admiral Markets UK Ltd
Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
KONTYNUUJ
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.