79% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu CFD z tym dostawcą. Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 79% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Admiral Markets Group składa się z następujących firm:

Admiral Markets Cyprus Ltd

Nadzorowany przez Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
KONTYNUUJ

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
KONTYNUUJ
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Regulator CySEC efsa fca

Program wspierający rozliczenie podatku za 2019 rok

Kwiecień 17, 2020 15:47

Podatek 2017

Przedstawiamy program, dzięki któremu będziecie Państwo w stanie rozliczyć się z Urzędem Skarbowym z przychodów uzyskanych z tytułu transakcji dokonanych na rynku Forex i CFD za pośrednictwem Admiral Markets UK Ltd, Admiral Markets AS oraz Admiral Markets PTY Ltd.

Zgodnie z Ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych, dochód uzyskany w ramach takich operacji opodatkowany jest 19% podatkiem dochodowym i nie jest sumowany z dochodami opodatkowanymi według skali. Rozliczenie podatkowe powinno zostać dokonane w zeznaniu podatkowym na formularzu PIT-38.

W celu wygenerowania pliku PDF należy:

1. Pobrać plik AdmiralMarkets-2019.rar (lub AdmiralMarkets-2019.zip) ze strony internetowej na swój komputer. Plik ten zawiera spakowany folder z plikami niezbędnymi do działania programu.
2. Rozpakować plik AdmiralMarkets-2019.rar (lub AdmiralMarkets-2019.zip) w dowolnym miejscu na dysku, np. na pulpicie; w wybranym miejscu zostanie utworzony folder o nazwie AdmiralMarkets-2019.
3. Uruchomić program AdmiralMarkets2019.exe znajdujący się w folderze AdmiralMarkets-2019.
4. Wybrać z menu programu brokera operacyjnego Admiral Markets UK Ltd, Admiral Markets AS lub Admiral Markets PTY Ltd.
5. Wpisać dane osobowe i adresowe (nie jest to konieczne do wykonania obliczeń przez program).
6. Poprzez platformę transakcyjną MetaTrader 4 lub MetaTrader 5 Admiral Markets wygenerować raport za rok 2019 i zapisać go na dysku. Raport należy wygenerować w Menu /Historia rachunku poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy i wybranie opcji „Inny Okres…".

Podatek 2017

Następnie należy wybrać zakres dat od 01.01.2019 do 31.12.2019.

Podatek 2018

Po wygenerowaniu przez system raportu należy kliknąć prawym przyciskiem myszy w polu Historia rachunku oraz wybrać opcję „Zapisz raport" w wybranym miejscu na dysku w formacie HTML.

7. Dodać kolejne pliki HTML (przycisk "Dodaj Plik HTML") odpowiadające raportom z rachunków inwestycyjnych za rok 2019; każdy rachunek pojawi się w osobnym wierszu w tabeli widocznej na ekranie.
8. Wygenerować plik PDF z wynikami; plik zostanie zapisany w folderze wybranym przez użytkownika.

Prosimy Pamiętać!

Admiral Markets nie ponosi odpowiedzialności za błędy i nieprawidłowe funkcjonowanie programu oraz za błędy w kwotach wygenerowanych przez program. Program wspiera rozliczenie kwot, natomiast jego kalkulacje powinny zostać sprawdzone i w żadnym wypadku nie stanowią podstawy do jakichkolwiek reklamacji. W kwestii wykonania rozliczenia podatku sugerujemy kontakt z doradcą podatkowym. Przed pobraniem programu należy upewnić się, czy na komputerze, z którego realizowana jest płatność zainstalowane jest aktualne oprogramowanie antywirusowe. Klikając "POBIERZ PROGRAM" akceptujesz powyższe.

POBIERZ PROGRAM (.rar)

POBIERZ PROGRAM (.zip)

Informacje dodatkowe

  • Program służy do obliczenia przychodów i kosztów uzyskania przychodów z transakcji prowadzonych na rachunkach inwestycyjnych Admiral Markets UK Ltd oraz Admiral Markets AS;
  • Wszelkie premie/bonusy przyznane na rachunku Klienta nie zostały uwzględnione w kalkulacjach;
  • Program wykorzystuje do obliczeń zapisy z plików HTML dotyczące roku 2019, zapisy z innych lat są pomijane;
  • Program analizuje pliki HTML dla walut PLN, EUR, USD, CHF, GBP wygenerowane przy pomocy platformy MetaTrader 4 oraz MetaTrader 5 Admiral Markets;
  • Kursy walut EUR, USD, CHF, GBP niezbędne do obliczeń dla roku 2019 są zaimplementowane w programie;
  • Program AdmiralMarkets2019 jest przeznaczony dla komputerów z systemami Windows XP/Vista/7/8/10.
  • Program jest bezpieczny, wolny od wirusów i został sprawdzony na różnych systemach i programach antywirusowych. Nie mniej, może pojawić się ostrzeżenie systemu odnośnie uruchomienia programu, np. Filtr SmartScreen usługi Windows Defender.
  • W przypadku problemów z działaniem programu, należy zmienić w Windows format daty na następujący: rrrr-MM-dd. W tym celu należy postępować wedle kroków widocznych na poniższej grafice:

Jednocześnie prosimy pamiętać, że Admiral Markets nie świadczy usług doradztwa podatkowego. W tym celu sugerujemy kontakt z doradcą podatkowym lub Krajową Informacją Skarbową.

W przypadku pytań prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy serdecznie,

Admiral Markets