Admiral Markets Group składa się z następujących firm:

Admiral Markets Cyprus Ltd

Nadzorowany przez Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC)
Strona dostępna tylko w języku angielskim
KONTYNUUJ

Admiral Markets AS

Nadzorowany przez Estonian Financial Supervision Authority (EFSA)
KONTYNUUJ

Admiral Markets UK Ltd

Nadzorowany przez Financial Conduct Authority (FCA)
KONTYNUUJ
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Uwaga: Jeśli zamkniesz to okno bez wyboru spółki operacyjnej, zgadzasz się kontynuować zgodnie z regulacjami FCA.
Regulator efsa fca

Program wspierający rozliczenie podatku za 2018 rok

Marzec 27, 2019 12:02

Podatek 2017

Przedstawiamy program, dzięki któremu będziecie Państwo w stanie rozliczyć się z Urzędem Skarbowym z przychodów uzyskanych z tytułu transakcji dokonanych na rynku Forex i CFD za pośrednictwem Admiral Markets UK Ltd, Admiral Markets AS oraz Admiral Markets PTY Ltd.

Zgodnie z Ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych, dochód uzyskany w ramach takich operacji opodatkowany jest 19% podatkiem dochodowym i nie jest sumowany z dochodami opodatkowanymi według skali. Rozliczenie podatkowe powinno zostać dokonane w zeznaniu podatkowym na formularzu PIT-38.

W celu wygenerowania pliku PDF należy:

1. Pobrać plik AdmiralMarkets-2018.rar (lub AdmiralMarkets-2018.zip) ze strony internetowej na swój komputer. Plik ten zawiera spakowany folder z plikami niezbędnymi do działania programu.
2. Rozpakować plik AdmiralMarkets-2018.rar (lub AdmiralMarkets-2018.zip) w dowolnym miejscu na dysku, np. na pulpicie; w wybranym miejscu zostanie utworzony folder o nazwie AdmiralMarkets-2018.
3. Uruchomić program AdmiralMarkets2018.exe znajdujący się w folderze AdmiralMarkets-2018.
4. Wybrać z menu programu brokera operacyjnego Admiral Markets UK Ltd, Admiral Markets AS lub Admiral Markets PTY Ltd.
5. Wpisać dane osobowe i adresowe (nie jest to konieczne do wykonania obliczeń przez program).
6. Poprzez platformę transakcyjną MetaTrader 4 lub MetaTrader 5 Admiral Markets wygenerować raport za rok 2018 i zapisać go na dysku. Raport należy wygenerować w Menu /Historia rachunku poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy i wybranie opcji „Inny Okres…".

Podatek 2017

Następnie należy wybrać zakres dat od 01.01.2018 do 31.12.2018.

Podatek 2018

Po wygenerowaniu przez system raportu należy kliknąć prawym przyciskiem myszy w polu Historia rachunku oraz wybrać opcję „Zapisz raport" w wybranym miejscu na dysku w formacie HTML.

7. Dodać kolejne pliki HTML (przycisk "Dodaj Plik HTML") odpowiadające raportom z rachunków inwestycyjnych za rok 2018; każdy rachunek pojawi się w osobnym wierszu w tabeli widocznej na ekranie.
8. Wygenerować plik PDF z wynikami; plik zostanie zapisany w folderze wybranym przez użytkownika.

Prosimy Pamiętać!

Admiral Markets nie ponosi odpowiedzialności za błędy i nieprawidłowe funkcjonowanie programu oraz za błędy w kwotach wygenerowanych przez program. Program wspiera rozliczenie kwot, natomiast jego kalkulacje powinny zostać sprawdzone i w żadnym wypadku nie stanowią podstawy do jakichkolwiek reklamacji. W kwestii wykonania rozliczenia podatku sugerujemy kontakt z doradcą podatkowym. Przed pobraniem programu należy upewnić się, czy na komputerze, z którego realizowana jest płatność zainstalowane jest aktualne oprogramowanie antywirusowe. Klikając "POBIERZ PROGRAM" akceptujesz powyższe.

POBIERZ PROGRAM (.rar)

POBIERZ PROGRAM (.zip)

Informacje dodatkowe

  • Program służy do obliczenia przychodów i kosztów uzyskania przychodów z transakcji prowadzonych na rachunkach inwestycyjnych Admiral Markets UK Ltd oraz Admiral Markets AS;
  • Wszelkie premie/bonusy przyznane na rachunku Klienta nie zostały uwzględnione w kalkulacjach;
  • Program wykorzystuje do obliczeń zapisy z plików HTML dotyczące roku 2018, zapisy z innych lat są pomijane;
  • Program analizuje pliki HTML dla walut PLN, EUR, USD, CHF, GBP wygenerowane przy pomocy platformy MetaTrader 4 oraz MetaTrader 5 Admiral Markets;
  • Kursy walut EUR, USD, CHF, GBP niezbędne do obliczeń dla roku 2018 są zaimplementowane w programie;
  • Program AdmiralMarkets2018 jest przeznaczony dla komputerów z systemami Windows XP/Vista/7/8/10.
  • Program jest bezpieczny, wolny od wirusów i został sprawdzony na różnych systemach i programach antywirusowych. Nie mniej, może pojawić się ostrzeżenie systemu odnośnie uruchomienia programu, np. Filtr SmartScreen usługi Windows Defender.
  • W przypadku problemów z działaniem programu, należy zmienić w Windows format daty na następujący: rrrr-MM-dd. W tym celu należy postępować wedle kroków widocznych na poniższej grafice:

Jednocześnie prosimy pamiętać, że Admiral Markets nie świadczy usług doradztwa podatkowego. W tym celu sugerujemy kontakt z doradcą podatkowym lub Krajową Informacją Skarbową.

W przypadku pytań prosimy o kontakt.


Ostrzeżenie o Ryzyku

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.